Міжнародний сертифікат Colourstrings педагога

Днями відбулося дуже знакова для мене подія – я отримала міжнародний сертифікат Colourstrings педагога. До цього підсумку я йшла 5 років, так як рівно п’ять років тому я купила перші 4 книги методики і посібник для вчителя, відкрила їх і зрозуміла, що це саме та методика, яка мені необхідна для навчання моїх учнів і доньки.

 img066

Прозаймавшись рік за даними посібниками я зрозуміла, що мені необхідно навчатися у автора методики Гези Зілвея. І я поїхала на навчання до Австрії на “Colourstrings teacher training qualification 1st Phase Course” (Санкт-Пауль-ім-Лаванталь, 2011). Слід зазначити, що до цього часу я використовувала не тільки посібники Colourstrings для навчання грі на скрипці, але і замовила в Англії і активно впроваджувала курс Colourstrings Kindergarten. Використовуючи посібники донотного періоду навчання я зрозуміла наскільки вони полегшують подальше вивчення нотної грамоти та розвивають музичні здібності дитини.

Природно, що через рік я вирішила продовжити своє навчання і поїхала для цього до Великобританії, в школу Ієгуді Менухіна на два курси: “Colourstrings Kindergarten Course Karen Mackenzie” (Лондон, 2012) та “Colourstrings teacher training qualification 2nd Phase Course” (Лондон, 2012).

З кожним роком я все впевненіше застосовувала свої знання методики і отримувала дуже хороші результати занять з скрипалями-початківцями. Тому в 2013 році я прийняла рішення не тільки сама навчатися, а й повезти на курс двох своїх учнів (одна з яких це донька), щоб отримати зворотній зв’язок про свою педагогічну роботу та розширити горизонти не тільки свої, але і дітей))) Ми вирушили на курс “Colourstrings teacher training qualification 2nd Phase Course” (Клагенфурт, 2013).

Постійні читачі мого блогу знають, що я проводжу літні музичні табори для маленьких скрипалів та віолончелістів. У 2014 році віолончель викладала в таборі Джейн Френсіс з Великобританії і під її керівництвом я почала освоювати цей чарівний інструмент. Оскільки у нас ніхто не володіє методикою Colourstrings для віолончелі, а в моєму оркестрі “Веселі струни” є віолончелісти, я влітку 2014 пройшла вступний курс для педагогів-віолончелістів “25th International Colourstrings Symposium” (Кечкемет, 2014).

На цьому моє навчання не закінчилося, так як мені не вистачало навчання безпосередньо в Гельсінкі в школі Colourstrings. Я дуже мріяла потрапити до цієї школи, побачити не тільки як займаються педагоги з дітьми, а й відчути дух школи, зрозуміти як вона працює зсередини. І ось восени 2014 для мене було складено індивідуальний тижневий розклад і я пройшла навчання безпосередньо в школі Colourstrings. Можу сказати, що це навчання дало мені набагато більше ніж знання – я отримала бачення куди мені необхідно розвиватися.

Крім навчання, яке я пройшла для отримання сертифікату необхідно було підтвердити на практиці свої знання. Цим підтвердженням стали численні мої відеозаписи концертів, уроків, а також виступи на різних конференціях. Найважливішою конференцією стала конференція ESTA (Європейська Асоціація Педагогів скрипалів) в Оксфорді в 2013 р. На цій конференції я представила доповідь про розвиток Colourstrings методу в Україні і підсумком стала публікація моєї статті в журналі “Arco”.

Ось так коротко можна описати мій шлях до отримання міжнародного сертифікату Colourstrings педагога)))

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: